Gerçeğin Peşinde - Man On A Ledge

Eski polis Nick Cassidy (Sam Worthington) görevinden uzaklaştırılmış olan bir polistir. Bir gün Manhattan'da bir otelin çatısına çıkarak masum olduğunu ispat etmek adına intihar girişiminde bulunur.
Sonra bir kadın çığlık atar ve hemen ardından New York Polis Merkezi'ne bağlı bir polis ekibi olay yerine intikal eder.

Psikolog olan polis Lydia Anderson (Elizabeth Banks) Nick'i ikna etmek ve intihardan döndürmek için büyük bir çaba harcar. Bu sırada Nick ana caddeye, içinde basının da bulunduğu büyük bir insan kalabalığını toplamayı ve tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Aslında Nick'in bu intihar girişimi esasında devasa bir elmas soygununu rahat şekilde yapabilmek için planlanmış bir entrikadan ibarettir.
Nick sürekli kendisinin görevden haksız yere alındığı savunmasını yaparken, arkaplanda olan ise intikam için hazırlanmış planın kurnaz bir şekilde ilerlemesidir.

Çektiği belgesellerle de ün kazanmış olan ve 2006'da çektiği Ghosts of Cité Soleil belgeseliyle Amerikada En İyi Belgesel (Directors Guild of America) ödülünü alan Asger Leth'e ait ilk uzun metrajlı film olan Man on a Ledge - Gerçeğin Peşinde filminde başrollerde Avatar filminden Jack olarak bildiğimiz Sam Worthington ve Kaçış Planı filminde seyrettiğimiz güzel oyuncu Elizabeth Banks oynamakta.

Site Puan:
8.8 / 10
(256 oylama)
IMDB:
6.6
Yönetmen:
Asger Leth
Oyuncular:
Elizabeth Banks, Jamie Bell, Mandy Gonzalez, Sam Worthington
Yapım:
2012 Filmleri
Dil:
Türkçe Dublaj
Tür:
Aksiyon Filmleri, Gerilim Filmleri, Macera Filmleri, Polisiye Filmleri, Suç Filmleri
Kategori:
Yabancı Filmler
Benzer Filmler
Yorumlar
Yorum Yap